تبلیغات
دنیا یا آخرت - در مسجد امام حسین مسلمان شدم
 

 
در مسجد امام حسین مسلمان شدم
جناب آقای مصطفی جی مدیر كل محصولات خانگی شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران هستند که از سال 1997، به دین اسلام روی آورده‌اند، به همین سبب مجله‌ی پرخواننده‌ی «خانواده‌ی سبز» طی مصاحبه‌ای به معرفی کامل ایشان پرداخته است. ما نیز ضمن تشکر فراوان از دست‌اندرکاران فرهیخته و مجرب این مجله‌ كه مطالب ارزشمند خویش را بی‌دریغ در اختیارمان گذاشتند، توجه شما را به چكیده‌ای از این مصاحبه جلب می‌كنیم:
- ابتدا خودتان را به‌طور كامل معرفی كنید؟
مصطفی: نام من «هیونگ سوب جی» است و در اكتبر سال 1970 در سئول، مركز كره‌ی جنوبی به دنیا آمدم. در سال 2000 میلادی هم ازدواج كردم كه ثمره‌ی این ازدواج، همان‌طور كه می‌بینید، یك پسر پنج ساله به نام «هانسول» است، البته همان‌طور كه می‌دانید نامم را پس از تغییر مذهب مصطفی انتخاب كردم.
-¬ چه‌طور با دین اسلام آشنا شدید؟
مصطفی: 19 ساله بودم، در سال 1989 در دانشگاه سئول، زبان عربی یاد گرفتم، آن هم به مدت هشت سال، تا سال 1997 شاید بپرسید، دلیلش چه بود؟ یك پیش‌زمینه از علاقه به فرهنگ اسلام از گذشته‌ها داشتم و به همین خاطر تصمیم گرفتم در دانشگاه، زبان عربی را به خوبی فرا بگیرم تا با دین اسلام بیشتر آشنا شدم. می‌خواهم بگویم در وجودم، عشق و علاقه به اسلام همیشه موج می‌زد و همین امر باعث شد تا در سال 1995 برای شناخت بیشتر اسلام، به مصر در شمال آفریقا بروم. حضورم در مصر باعث شد كه خودم را به اسلام نزدیك‌تر ببینم، حس درونیم می‌گفت كه اسلام، یعنی عشق، صمیمیت و دوستی... از طرفی در كره شرایط خاص فرهنگی وجود دارد كه نمی‌توانیم به درستی اسلام را بشناسیم، از این‌رو با پروفسوری در دانشگاه الازهر آشنا بودم و همین امر باعث شد تا به مصر بروم. در نزدیكی دانشگاه الازهر مسجدی وجود داشت به نام مسجد امام حسین(ع) كه از فضای روحانی خاصی برخوردار بود، هر روز به آنجا می‌رفتم و سعی می‌كردم از فضای عرفانی و روحانی آنجا انرژی مثبت بگیرم، تا این‌كه با امام جماعت آنجا آشنا شدم. به او گفتم كه من میل زیادی برای شناخت این دین دارم و مطالعات فراوانی هم در این زمینه انجام دادم، اما هنوز آن حس درونی‌ام ارضا نشده بود. احساس می‌كردم كه چیزی در وجودم در حال اوج گرفتن است، اما نمی‌دانم چه بود؟ احساس می‌كردم كه باید به یك معنویت خاصی برسم، اما نمی‌دانستم چگونه؟ دلم می‌خواست خود را غرق در این دین كنم، اما روش‌های آن را نمی‌شناختم، پس به مطالعه‌ی كامل قرآن روی آوردم، كلام قرآن پاسخ تمام حس‌هایم را داد، زمانی كه قرآن می‌خواندم، دلم آرام می‌گرفت، زمانی كه به عمق معنای كلمات آن پی می‌بردم، پاسخ تمامی احساس‌های نهفته‌ام را گرفته بودم...
زمانی كه روزهای جمعه، صف نمازخوانان را می‌دیدم، از شكوه آن دلم قوت می‌گرفت، ضمن این‌كه طی آن مدت امام جماعت مسجد امام حسین(ع) از لحاظ ایدئولوژی و فكری تأثیر زیادی روی من گذاشت، او برایم از مسلمانان جهان می‌گفت، از فضای فكری پیامبر(ص) می‌گفت، برایم از كلمات وحی شده‌ی خداوند به پیامبر می‌گفت كه سرانجام به «قرآن» ختم شد...(در این هنگام قرآنی را كه روی میزش بود بلند كرد، بالا برد و بوسید و گفت: بارها كتاب خداوند را خواندم و هنوز هم آن را مطالعه می‌كنم، هرگاه دچار مشكلی می‌شوم، از قرآن دستور می‌گیرم كه چه كاری خوب است و چه كاری بد...) سخنان امام جماعت آن‌جا، باعث شد تا تصمیم خودم را بگیرم و در سال 1997، از دین بودا به دین اسلام روی بیاورم و اشهد خود را در مسجد امام حسین(ع) گفتم و نامم را هم امام جماعت انتخاب كرد: «مصطفی...»
- و سپس به كره بازگشتید؟
مصطفی: بله، به كره بازگشتم، اما دیگر بودایی نبودم، بلكه یك مسلمان بودم؛ پس از بازگشت به كره، به استخدام شركت ال‌جی در آمدم، با توجه به سابقه‌ی من و دانستن زبان عربی، مدیر ال‌‌جی از من خواست كه فعالیت‌هایم را در یكی از كشورهای اسلامی از جمله، مصر، اردن، دبی و ایران ادامه دهم كه من ایران را انتخاب كردم و از این انتخاب هم خوشحالم، سه سال و نیم است كه در ایران زندگی می‌كنم و این سرزمین تاریخی را دوست دارم، دسامبر سال 2008، هم پایان مأموریتم است، اما فكر می‌كنم باز هم مدت مأموریتم تمدید شود.
- محیط ایران چگونه است؟
مصطفی: عالی، همان‌طور كه گفتم، مدیرمان از من خواست كه از میان كشورهای اردن، امارات و ایران، یكی را انتخاب كنم، من قبلاً شش ماه در اردن بودم، از این‌رو نمی‌خواستم دوباره به آن‌جا بروم. از میان دبی و ایران باید یكی را انتخاب می‌كردم. احساسم این بود كه برای مطالعه‌ی بیشتر روی دین اسلام، بهتر است سرزمین ایران را تجربه كنم، حالا هم از انتخابم راضی‌ام. ضمن این‌كه ایران بزرگ‌ترین بازار را در آفریقا دارد و برای پیشرفت در كار و فعالیت‌های تجارتی، ایران را انتخاب كردم... من ایرانی‌ها را انسان‌های فعال و باهوش دیدم و ما كره‌ای‌ها یا اصولاً مردم كشورهای خاور دور، در سعی و تلاش، زبانزد دنیا هستیم. تصورم این است كه با حضور در ایران، این خصلت را همچنان در خود زنده نگاه‌ داشتم. كه در اكثر ایرانیان با خلق و خوی خوب مواجه شدم. از زندگی در كشورتان هم بسیار راضی و خرسند هستم و مشكل خاصی ندارم.
- دوست دارید در ال‌‌جی به چه هدفی برسید، آرزوی شما در كارتان چیست؟
مصطفی: (می‌‌خندد)، ایشاا... (با همان لهجه‌ی خاص خودش) دوست دارم روزی مدیر ال‌جی شوم، البته نمی‌‌دانم در این ساختار باقی می‌‌مانم، اخراج می‌‌شوم، شغلم را ترك می‌‌كنم، به رشته‌ی دانشگاهی‌ام ادامه میدهم، یا شاید روزی شركت خصوصی‌ام را راه‌اندازی كنم، نمی‌‌دانم آینده چه‌ پیش می‌‌آید، البته «الله» می‌‌داند كه چه پیش خواهد آمد، هرچه الله بخواهد، همان‌ پیش می‌‌آید، اما آرزوی شخص من این است كه روزی یكی از مدیران ارشد ال‌جی بشوم و اگر روزی به این هدفم برسم، سعی می‌‌كنم محصولاتی را تولید كنم كه ارزش و بازدهی لازم را برای كشورهای اسلامی داشته باشد، البته در این مورد هنوز فكر نكردم، ولی به ‌طور حتم در سیاست‌های كاری‌‌ام این تفكر جایگاه خاص و ویژه‌ای خواهد داشت.
_ در حال حاضر سمت شما در ال‌جی چیست؟
مصطفی: من مدیر كل محصولات خانگی ال‌جی در ایران هستم. این محصولات شامل ساید بای ساید، یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و مایكروویوهاست. از طرفی مشاور و حمایت‌كننده‌ی شركت گلدیران، نماینده انحصاری محصولات  ال.جی در ایران، هستم كه كل  محصولات این شركت را دربرمی‌‌گیرد، یعنی باید گوشی، تلویزیون، لوازم صوتی و... را به آن اضافه كنید.
_ لوازم خانگی ال‌جی، چه مقدار از بازار فروش ایران را در اختیار دارد؟
مصطفی: ال‌جی از نظر لوازم خانگی بیش از %30 سهم بازار در ایران اول است.
_ در نمایشگاه لوازم خانگی ال‌جی در دبی شما مدیر آن نمایشگاه بودید، نظرتان درباره آن همایش چیست؟
مصطفی: البته مدیریت اصلی آن نمایشگاه بر عهده‌ی دفتر مركزی ال‌جی در منطقه‌ی خاورمیانه است. فردی به نام كی.دبلیو.كیم است، كه ایران هم جزو زیر شاخه‌های آن بود، همایش خوبی بود و با استقبال خوبی هم مواجه شد.
_  ممكن است درباره‌ی محصولات جدید ال‌جی كه در جهت حفظ سلا‌متی مصرف كننده است، توضیح دهید؟
مصطفی: 1-كولرهای خنك‌كننده جدید كه با فیلتر نه لایه‌ی بیوآنزیم خود توانسته است خدمت بسیار زیادی در پالایش و میكروب‌زدایی هوا داشته باشد. 2-ماشین‌های لباسشویی بخار: بخار بسیار بهتر از آب قدرت تمیز‌كنندگی دارد، زیرا مولكول‌های بخار به علت كوچك‌تر بودن از مولكول‌های آب بیشتر و عمیق‌تر در تار و پود پارچه نفوذ می‌‌كند. مهم‌تر این‌كه گرمای حاصل از بخار به راحتی میكروب، انگل و قارچ‌ها را در لباس‌ها، ملحفه‌ها و دیگر لوازم پارچه‌ای كه وجود دارد، می‌‌كشد. 3- جارو برقی بهداشتی: جارو برقی‌های جدید و بهداشتی از ایجاد توده‌ی گرد و خاك كه معمولاً هنگام خالی كردن كیسه‌ی جاروبرقی رخ می‌‌دهد، جلوگیری می‌‌كند. این جاروبرقی 95/99 درصد از ذرات گرد و خاك را به درون خود كشیده و از پراكنده شدن آن‌ها به درون هوا جلوگیری می‌‌كند. 4-تصفیه‌كننده‌ی هوا: دستگاه تصفیه‌كننده‌ی هوا، این امكان را به مصرف‌كننده می‌‌دهد تا احساس كند در هوای پاكیزه و تازه‌ی جنگل مشغول قدم زدن ‌است. 5- یخچال فریزر مدل نور حیات: سیستم Vitalight موجود در یخچال‌های جدید سلامتی ال‌جی موجب می‌شود تا سبزیجات و میوه‌های موجود در یخچال برای مدت طولانی‌تری تازه و سلامت بمانند و مواد غذایی درون آن‌ها از بین نرود و ظاهر آن‌ها به صورتی باقی بماند كه انگار تازه چیده شده‌اند. همچنین وجود سیستم خنك‌كننده‌ی یون سبز در این یخچال‌ها باعث می‌شود كه مواد غذایی تا دو و نیم برابر از یخچال‌های معمولی تازه‌تر بماند. 6- فر نوری سولاردام: هنگامی كه شما با سرآشپز ال‌جی كار می‌كنید، بخار باعث می‌شود كه رطوبت و مواد مغذی غذاها ابقاء شوند و طعم اصلی مواد غذایی حفظ شود. سرعت آشپزی و پخت این سولاردام، چهار برابر سریع‌تر از فرهای متداول است. همچنین جریان بسیار سریع پخت باعث می‌شود تا اجزای مضر مواد مانند كلسترول و چربی‌ها از بین رفته و پروتئین و كربوهیدرات‌ها ثابت بماند

::
نویسنده : علی قربان
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پراناک دوشنبه 13 مهر 1388 12:10 ب.ظ
سلام
وبلاگ خیلی جالبی دارین
مطالبتون خیلی جذاب بود
ممنون میشم اگه منو لینک کنید
من هم شمارو لینک میکنم
با نام هفت شهر عشق(آشپزی)
یه بلاگ همه چی هست و یه مرجع کامل آشپزی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.